Jeśli nie masz czasu na czytanie, to możesz posłuchać podcastu dotyczącego zagadnień poruszanych na blogu. Kanał Nowoczesny Manager dostępny jest na platformie Anchor, Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts i wielu innych platformach.

Dla wszystkich którzy wolą wersję video – zapraszam na kanał Youtuba Nowoczesny Manager. Proszę nie zapomnij także o subskrypcji, aby nie uleciało Ci żadne nowe nagranie. Jeśli jesteś zainteresowany tematyką zarządzania, to zachęcam do zapisania się na newsletter na blogu (link).

Podcast dostępny jest pod adresem: https://anchor.fm/nowoczesny-manager, na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i wielu innych platformach.

Subskrybuj:

Apple Podcast
Android
RSS

Odcinek 10 – 8 prostych kroków, aby zorganizować efektywne spotkanie

Jak przeprowadzić efektywne spotkanie? Jakie punkty są istotne w procesie przygotowania? O czym pamiętać w trakcie spotkania?
Co zrobić po spotkaniu? Jeśli chcesz mieć pewność, że robisz to dobrze, to ten odcinek podcastu jest dla Ciebie.

Odcinek 9 – 10 pytań jakie musisz zadać rozpoczynając projekt

Jeśli dostajesz propozycję pokierowanie nowym projektem, to jak najszybciej musisz pozyskać informacje potrzebne do zaplanowania prac. Lista, którą znajdziesz w odcinku pomoże Ci sprawnie zdobyć podstawowe informacje niezbędne do zaplanowania dalszych prac.

Odcinek 8 – 7 twarzy lidera

Czy zastanawiałeś się jakie cechy powinien mieć dobry lider? Co powinieneś robić, aby takim się stać?
7 twarzy lidera możesz poznać dzięki książce „Podróż lidera. Jak sprawić, żeby ludzie chcieli za Tobą podążać”? Jeśli wahasz się, czy poświęcić czas na jej przeczytanie, to posłuchaj najpierw odcinek omawiający najważniejsze tezy w niej poruszane.

Odcinek 7 – Jak zaangażować interesariuszy i zapewnić sukces Twojemu przedsięwzięciu

Wszystkie badania pokazują, że kluczowym elementem sukcesu przedsięwzięcia jest odpowiednie wsparcie ze strony sponsorów, klientów, użytkowników – czyli interesariuszy.

Jak ten temat ugryźć? W odcinku omawiam 5 kroków, dzięki którym zaangażujesz ich i zapewnisz sukces Twojemu przedsięwzięciu.

Odcinek 6 – Czy komandosi mogą pomóc w skutecznym zarządzaniu?

Czy doświadczenia komandosów z Iraku mogą Ci w czymś pomóc? Czy sposób dowodzenia oddziałami specjalnymi ma coś wspólnego ze skutecznym zarządzaniem w firmie? 

Wspólnych elementów jest bardzo dużo a zasady stosowane w jednostkach specjalnych możesz wykorzystać w swojej codziennej pracy!

Odcinek 5 – Czy Twój projekt zakończy się porażką?

Czy zastanawiałeś się dlaczego tak wiele projektów kończy się porażkami? Jakie są przyczyny porażek?
Istnieje wiele zestawień to pokazujących. My zrobiliśmy ich syntezę i uzyskaliśmy w wyniku 14 kategorii pogrupowanych od najczęściej do najrzadziej występujących przyczyn. Dodatkowo opracowaliśmy dokument, który pomoże Ci w 5 minut ocenić czy Twój projekt czeka porażka.

Odcinek 4 – Czy znasz siłę nawyków?

Czy wiesz, że organizacje i społeczeństwa też mają swoje nawyki? Czy znasz siłę nawyków w organizacjach? Dowiedz się więcej o sile nawyku!

Odcinek 3 – Poznaj tajniki wystąpień publicznych i przestań się ich bać! – wywiad

Przygotowujesz się do wystąpienia publicznego? Jeśli tak, to poznaj tajniki wystąpień publicznych od praktyka, który rocznie prowadzi kilkanaście wystąpień publicznych.

Odcinek 2 – 10 narzędzi, dzięki którym efektywniej zarządzam projektami

W odcinku znajdziesz informacje o 10 narzędziach, które wykorzystuję zarządzając projektami i zespołami.

Odcinek 1 – 5 rozwiązań wyzwań przed jakimi stają świeżo upieczeni managerowie

W odcinku omawiam 5 największych wyzwań, przed jakimi, moim zdanie, stają świeżo upieczeni managerowie. Pokazuję też rozwiązania oraz przykłady.