Evernote to narzędzie, które bardzo często jest wykorzystywane przez studentów. Jednakże z punktu widzenia managera ma ono także bardzo dużo do zaoferowania. Jedną z zalet jest sprawienie, że notatka ze spotkania będzie zrobiona szybko, prosto i skutecznie.

Niektóre z linków w tekście to linki afiliacyjne. Jeśli z nich skorzystasz i zdecydujesz się na zakup, to Ty nic nie tracisz (a często nawet coś zyskujesz), a ja otrzymam od dostawcy rozwiązania prowizję lub inny benefit. Polecam tylko rzeczy, które są naprawdę warte uwagi, a afiliacja pomaga mi rozwijać bloga.

Notatka ze spotkania zespołu

Podczas spotkań zespołu bardzo często używam tablicy i pisaków. Tablica na ścianie jest niezaprzeczalnie bardzo przydatnym narzędziem. Przyznam Ci się nawet, że w swoim pokoju na ścianach mam nawet takie dwie 🙂

Problem pojawia się, jednak gdy spotkanie się kończy i zapiski na tablicy trzeba zarchiwizować. Możliwości oczywiście jest kilka:

  • możesz zrobić zdjęcie tablicy – no tak, ale trafi ono do zbioru setek zdjęć z różnych okazji i jak ją później znaleźć?
  • ktoś może ustalenia zapisać w formie notatki papierowej – pomysł dobry, ale komu się będzie chciało to przepisywać?
  • możesz skorzystać z aplikacji mobilnej Evernote!

I to jest rozwiązanie wobec którego nie możesz przejść obojętnie! Dlaczego? Bo jest bajecznie proste i maksymalnie użyteczne.

Wyobraź sobie taką sytuację:

Trwa spotkanie (które miałeś wcześniej zaplanowane w Kalendarzu Google). Podczas spotkania razem z zespołem dyskutujecie, zapisujecie na tablicy notatki, rysujecie elementy, które pomagają Wam zwizualizować dyskusję. Spotkanie się kończy, a Ty robisz zdjęcie i tablica ląduje we właściwym miejscu, z odpowiednią nazwą i oznaczeniami. Na dodatek wpisując w wyszukiwarce na komputerze słowa zapisane na tablicy dostajesz od razu link do właściwej notatki.

Jak to zrobić? Trzeba wykorzystać Evernote!

Jak to zrobić?

Bardzo prosto.

Po pierwsze: musisz mieć zainstalowaną na telefonie aplikację mobilną Evernote, którą możesz pobrać ze sklepu Google Play albo App Store.

Następnie uruchamiasz ją i naciskasz na znak plus w prawym dolnym rogu i z otwartego menu wybierasz opcję Aparat.

Wybierz aparat w Evernote

Następnie nakierowujesz obiektyw telefonu na miejsce, w którym sporządziłeś notatki ze spotkania (akurat nie mam pod ręką tablicy więc przykład jest z notatki na papierze).

Notatka ze spotkania w Evernote

Everonote sam odpowiednio kadruje i obrabia zdjęcie, aby osiągnąć maksymalną czytelność. Co więcej, tablica zwykle jest błyszcząca – Evernote pozbywa się tych odbić światła, aby otrzymać jak najlepszą jakość zdjęcia.

Notatka ze spotkania w Evernote

Jeśli miałeś spotkanie zaplanowane w Kalendarzu Google, to notatka ma od razu odpowiednią nazwę. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni notatknik, w którym ma zostać zapisana i ew. dodać dodatkowe tagi.

Notatka ze spotkania w Evernote

I gotowe.

A teraz najlepsze!

Po wpisaniu w przeglądarkę na komputerze słowa Faza (które wystąpiło w notatce), dostaję od razu informacje o notatce, w której to słowo się zawiera. W tym celu musisz mieć zainstalowane rozszerzenie do Chrome o nazwie Evernote Web Clipper . Więcej na temat tego rewelacyjnego w jednym z kolejnych wpisów.

Wyszukanie notatki w przeglądarce

Kliknięcie na link powoduje otwarcie notatki ze spotkania.

A tak wygląda notatka w Evernote

Prawda, że proste?

Notatka ze spotkania – a nie mówiłem, że to rozwiązanie jest przydatne?

Teraz chyba się zgodzisz ze mną, że Evernote może stanowić dla managera wygodne, szybkie i praktyczne rozwiązanie.

Jeśli dodasz do tego inne możliwości Evernote (o których w kolejnych wpisach, to naprawdę warto zainteresować się tym rozwiązaniem).

Jeśli chcesz wypróbować powyższe możliwości, to możesz zarejestrować się do Evernote korzystając z tego linka. Dzięki temu otrzymasz miesiąc bezpłatnej subskrypcji Evernote Premium – ja zresztą też.

Więcej o Evernote możesz przeczytać w jednym z wcześniejszych wpisów.


Irek Bigaj

Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołem i projektami. Stale poszukujący nowej wiedzy i inspiracji dla realizowanych przez siebie zadań.