Jeśli zdarza Ci się przypomnieć wieczorem o tym, że rano musisz wysłać do kogoś SMSa, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poznasz w nim jak zaplanować wysyłkę SMS.

Rozwiązań tego problemu jest wiele. Można zanotować sobie na kartce informacje, żeby rano wysłać wiadomość. Jeśli jesteś bardziej nowoczesny, to możesz zapisać to w notatkach na Google Keep. Albo możesz dodać do swojej listy zadań czy do kalendarza (nawet z opcją przypomnienia). Ale jest prostsze rozwiązanie – możesz od razu wysłać SMSa z opóźnioną godziną wysyłki. W zależności od możliwości Twojego telefonu będziesz potrzebował do tego dedykowanej aplikacji lub nie.

Jak zaplanować SMS bez użycia dodatkowych aplikacji

Niektórzy producenci telefonów (Samsung, LG, and Xiaomi) wyposażyli standardowe aplikacje w funkcje wysłania zaplanowania godziny wysyłki SMSa.

Pokażę jak to zrobić z wykorzystaniem telefonu Samsung Galaxy (jako, że jestem wierny tej serii od dawna).

Rozpoczynamy od napisania SMSa. Następnie NIE klikamy na Wyślij, ale wybieramy przycisk z trzema kropkami w prawym, górnym rogu.

Później wybieramy z menu pozycję Zaplanuj wiadomość.

W następnym kroku wybieramy dzień i godzinę wysyłki wiadomości i naciskamy przycisk Gotowe.

W efekcie, w miejscu gdzie wcześniej znajdował się przycisk Wyślij pojawiła się zupełnie nowa ikona.

Po jej kliknięciu wiadomość zostanie zaplanowana do wysłania a przy jej treści pojawi się planowany dzień i godzina wysyłki (na zrzucie widać, że SMS tworzyłem o 20:01 a zostanie wysłany o 8:06).

I to już wszystko – wiadomość zaplanowana a Ty nie musisz już pamiętać o jej wysłaniu.

Sprawdź jakie możliwości ma Twój telefon w tym zakresie. Niektóre systemy mają osobą opcję Zaplanuj wiadomość (Schedule message) w menu (np. Samsung Galaxy M40). W telefonach Xiaomi opcja jest dostępna zwykle jako skrót Timed.

Wysyłka z wykorzystaniem dodatkowych aplikacji

Jeśli Twój telefon nie posiada takiej funkcjonalności to możesz skorzystać z innej niż standardowa aplikacji do wysyłania SMSów.

Taką funkcjonalność udostępniają między innymi poniższe aplikacje.

Pulse SMS

Jedna z bardziej popularnych aplikacji. Oczywiście posiada funkcję wysyłki SMS z opóźnieniem. Oprócz tego może np. na rożne kolory oznaczać różne konwersacje czy też wyszukać informacje w wiadomościach.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Play.

Textra SMS

Aplikacja, która oprócz funkcjonalności wysyłania wiadomości z opóźnieniem, posiada bardzo rozbudowane funkcje dostosowania wyglądu wątków wiadomości.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Play,

Do It Later – Message Automation

Bardzo rozbudowana aplikacja, która oprócz tego, że potrafi wysyłać zaplanowane wiadomości tekstowe czy maile, ma również inne przydatne funkcje – na przykład potrafi zasymulować fałszywe połączenie przychodzące, aby uwolnić Cię od niechcianej rozmowy.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Play.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że już wiesz jak zaplanować wysyłkę SMS. Jeśli Twoje urządzenie tego nie umożliwia wprost, możesz skorzystać z jednej z wielu aplikacji.

Jeśli znasz jakieś inne przydatne narzędzia dotyczące SMSów, to zostaw informację w komentarzach lub wyślij do nas przez formularz kontaktowy.


Irek Bigaj

Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołem i projektami. Stale poszukujący nowej wiedzy i inspiracji dla realizowanych przez siebie zadań.