Czy podcast jest dla Ciebie? Jeśli jesteś zabiegany i nie masz czasu czytać tekstów na naszym blogu, to zachęcam do ich słuchania w formie podcastu. Możesz to robić w samochodzie, autobusie lub każdym innym miejscu jakie przyjdzie Ci do głowy. Co więcej możesz to robić wtedy kiedy chcesz.

Nasz podcast ma już 9 odcinków. Kolejne w przygotowaniu. W każdym z nich poruszamy ciekawe zagadnienia dotyczące różnych aspektów zarządzania.

Informacje o poszczególnych odcinkach oraz linki do różnych platform znajdziesz na stronie Podcast.

Nie wiesz co to jest podcast? Nie wiesz jak go słuchać? Przeczytaj dalszą część wpisu.

Co to jest podcast?

Jest to zbiór nagrań audio tworzonych przez jedną lub kilka osób. Jest on w formie monologu lub rozmowy kilku (zwykle dwóch) osób.

Obrazowo – to coś pomiędzy radiem tematycznym a darmowym audiobookiem czy kursem audio. Dużo wiedzy dostępnej do odsłuchania w czasie dla ciebie dogodnym (w domu, autobusie czy samochodzie). W USA bardzo popularne, w Polsce trochę mniej.

Dlaczego warto?

Dla mnie podcasty są źródłem wiedzy i inspiracji na interesujący mnie w danym momencie temat. Słucham ich głównie w samochodzie lub wykonując czynności takie jak koszenie trawy.

Ty możesz to robić w miejscu i czasie który jest dla ciebie najlepszy. Odcinki nie giną i są zawsze na wyciągnięcie ręki (możesz do nich wracać tyle razy ile zechcesz).

Jak słuchać podcastów?

Podcastów najwygodniej słuchać w aplikacji mobilnej, ale możesz robić to również przez stronę internetową.

Jeśli masz komórkę z systemem Android to pobierz jedną z aplikacji: Podcast Addict (moja ulubiona), Spotify lub Podcasty (od Google).

Użytkownicy sprzętu Apple korzystają z iTunes. Tam bez problemu znajdziesz wszystkie dostępne podcasty.

Jeśli zasubskrybujesz interesujący cię podcast to nowe odcinki automatycznie pojawiają się w twojej aplikacji. Dlatego warto korzystać z aplikacji mobilnych, które to załatwiają i dbają o to, abyś nie przegapił nowych odcinków.

Jak ja korzystam z podcastów?

Jeśli chcesz wiedzieć jak ja korzystam z podcastów i jakie podcasty polecam to zapraszam do wpisu: Nauka zarządzania dzięki podcastom?


Irek Bigaj

Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołem i projektami. Stale poszukujący nowej wiedzy i inspiracji dla realizowanych przez siebie zadań.