Manager musi sięgać do różnych źródeł inspiracji. Jednym z moich ulubionych są inspirujące wystąpienia w formie filmów z TED i TEDx. W każdym krótkim wystąpieniu można znaleźć dużą dawkę wiedzy, która daje kopa do dalszego rozwoju.

Inspirujące wystąpienia nie tak łatwo samemu odszukać, ponieważ internet jest zasypany ogromną ilością filmów. Dlatego w tym wpisie znajdziesz 6 wystąpień, które według mnie każdy manager powinien obejrzeć. Warto poświęcić na nie swój czas, gdyż treści przekazane przez prelegentów są naprawdę wartościowe.

Simon Sinek: Jak wielcy przywódcy inspirują do działania

46 mln odtworzeń [18 minut]

Klasyczne już wystąpienie, w którym Simon Sinek, w prosty i obrazowy sposób pokazuje, w jaki sposób najwięksi liderzy inspirują do działania ludzi. W swoim wystąpieniu podaje zarówno przykłady zakończone sukcesem, jak i te zakończone porażką. Dla porażek wskazuje ich przyczyny, dlatego będzie to miało dla Ciebie dodatkową wartość.

Jeśli chcesz być prawdziwym liderem, to powinieneś obejrzeć to wystąpienie, ponieważ przekazywane informacje będą dla ciebie przydatne.

Elizabeth Lyle: How to break bad management habits before they reach the next generation of leaders

2 mln odtworzeń [12 minut]

Elizabeth Lyle, w swoim wystąpieniu, przekonuje, że firmy liczą na to, że przyszli liderzy będą zarządzać z większą szybkością, elastycznością i zaufaniem niż kiedykolwiek wcześniej. Pojawia się jednak pytanie jak nowi menedżerowie mogą działać, jeśli ograniczeni są nawykami swoich organizacji?

Autorka pokazuje jak organizacje mogą dać managerom średniego szczebla przestrzeń i wsparcie, aby wspiąć się po drabinie nie tracąc jednocześnie umiejętności kwestionowania tego, jak rzeczy były robione dotychczas.

Julia Dhar: How to disagree productively and find common ground

2,6 mln odtworzeń [16 minut]

„W niektóre dni wydaje się, że jedyne, na co możemy się zgodzić, to to, że nie możemy się zgodzić z niczym”.

Zdarza się, że manager przychodzi do pracy, gdzie otrzymuje od zespołu nowy pomysł, który trzeba przedyskutować. Jak otworzyć się na punkt widzenia innych osób i ich pomysły?

Julia Dhar pokazuje techniki przekształcenia sposobu, w jaki ze sobą rozmawiamy, abyśmy mogli zacząć produktywnie się nie zgadzać i znaleźć wspólną płaszczyznę – zarówno podczas spotkań prywatnych, jak i służbowych.

Kevin Kelly: Jak AI może doprowadzić do drugiej rewolucji przemysłowej

1,7 mln odtworzeń [14 minut]

Bardzo ciekawe wystąpienie dotyczącego tego na czym polegała istota pierwszej rewolucji przemysłowej, oraz jak sztuczna inteligencja (AI) może doprowadzić do drugiej. Wystąpienie można nazwać futurologicznym, ale część rzeczy o których mowa coraz częściej jest już realna. Dlatego warto zapoznać się z tym jak zmieniać się będzie świat.

Istotnym elementem poruszanym w wystąpieniu jest kwestia współpracy człowiek ze sztuczną inteligencją, która będzie nieodzowna w niedalekiej przyszłości. Jest to zagadnienie godne uwagi każdego managera.

Patty McCord: 8 lessons on building a company people enjoy working for

1,1 mln odtworzeń [5 minut]

Każda z firm tworzy różne zasady i wytyczne – dotyczące godzin pracy, celów rocznych, wytycznych w zakresie podróży służbowych. Patty McCord (ex.Netflix) stawia pytanie co by się stało, gdyby firma była budowana na zaufaniu zamiast na kontroli?

Pierwsza jej rada: „Your Employees Are Adults”. Coś w tym jest, prawda? Kolejne są równie celne.

Frances Frei: How to build (and rebuild trust)

3,8 mln odtworzeń [15 minut]

Frances Frei (Harvard Business School) pracowała dla Ubera, gdzie starała sie odbudować zaufanie. Według niej dzięki zaufaniu ludzie mogą naprawdę wiele osiągnąć, dlatego warto wiedzieć, że podstawą zaufania są: autentyczność, logika i empatia.

„Jeśli czujesz, że jestem autentyczny, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że mi zaufasz. Jeśli poczujesz, że jestem konsekwentna w mojej logice, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że mi zaufasz. A jeśli wierzysz, że moja empatia jest skierowana na Ciebie, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że mi zaufasz. Kiedy wszystkie trzy rzeczy działają, mamy prawdziwe zaufanie”.

Podsumowanie

Jeśli znasz jakieś inspirujące wystąpienia, to zostaw proszę link w komentarzu lub napisz do nas przez formularz kontaktowy.

Kategorie: Inspiracje

Irek Bigaj

Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołem i projektami. Stale poszukujący nowej wiedzy i inspiracji dla realizowanych przez siebie zadań.